W 2022 r. zaplanowano i zrealizowano cykl imprez szachowych Mistrzostwo Grand Prix Starogardu Gdańskiego w szachach szybkich.

   Rozegrano 6 turniejów. Uczestniczyli w nich szachiści i szachistki pochodzący nie tylko z naszego miasta. Miłośnicy „królewskiej gry” przyjeżdżali z terenu całego województwa (min. z Gdańska, Gdyni, Bydgoszczy, Pruszcza Gd., Tczewa, Lipusza, Skórcza, Jabłowa). W całym cyklu wystartowało 42 zawodników i zawodniczek. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba szachistów zwiększyła się o 10 osób, co świadczy o rosnącej popularności tej imprezy. W tej grupie było 12 juniorów i juniorek.

   W każdych zawodach rozegrano 5 partii z czasem 30 minut do namysłu dla zawodnika. Obowiązywały przepisy Polskiego Związku Szachowego. W końcowej tabeli liczyły się najlepsze wyniki z 5 turniejów.

  Mistrzostwo Grand Prix Starogardu Gd. zdobył Kazimierz Marszk reprezentujący klub szachowy z Lipusza.

 Świetny wynik uzyskała  (szachowe odkrycie z ubiegłego roku)  juniorka z Pruszcza Gdańskiego – Beata Pniewska. 15- letnia szachistka nie tylko uzyskała miano najlepszej juniorki Grand Prix, ale w ogólnej klasyfikacji, w walce z doświadczonymi seniorami zdobyła 3 miejsce.  

  Najlepszym szachistą naszego miasta/powiatu okazał się Edmund Zieliński (w ostatecznej klasyfikacji: 7 miejsce).

MISTRZOSTWO GRAND PRIX STAROGARDU GDAŃSKIEGO W SZACHACH